(محمد قاسم نژاد)

سوادکوه قابلیت احداث شهرک سینمایی را دارد

عضو شورای نظارت بر تئاتر و نمایش سوادکوه:سوادکوه قابلیت احداث شهرک سینمایی را دارد


خبرگزاری فارس: عضو شورای نظارت بر تئاتر و نمایش شهرستان سوادکوه با اشاره به توانمندی‌های فرهنگی سوادکوه، گفت: سوادکوه، قابلیت احداث شهرک سینمایی و تلویزیونی را دارد.


محمد قاسم‌ نژاد عضو شورای نظارت بر تئاتر و نمایش شهرستان سوادکوه  امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سوادکوه از وجود زمینه‌های لازم برای احداث شهرک سینمایی و تلویزیونی در سوادکوه خبر داد و گفت: در رایزنی‌های گذشته با داریوش ارجمند از بازیگران نامی کشور در ارتباط با توانمندی‌های فرهنگی شهرستان سوادکوه، پیشنهاد راه‌اندازی شهرک سینمایی و تلویزیونی داده شد.

وی به برخی از زمینه‌های موجود در شهرستان سوادکوه اشاره کرد و افزود: مناظر زیبا و دیدنی، رودخانه، جنگل و مناطق شبه کویری در ییلاق سوادکوه و راه‌آهن که کمتر به صورت یکجا در جایی از کشور مشاهده می‌شود را در سوادکوه داریم.

نویسنده و کارگردان و بازیگر گروه نمایش نقش آفرین سوادکوه به استفاده کارگردانان و تهیه‌کنندگان مختلف برای استفاده از سوادکوه به منظور فیلمبرداری از مراحل مختلف ساخت فیلم اشاره کرد و خاطرنشان کرد: شهرستان سوادکوه به دلیل قابلیت‌های مختلف خود همواره شاهد حضور عوامل تهیه فیلم‌های مختلف از سال‌های دور تاکنون بوده است.

وی به برخی از فیلم‌ها و سریال‌های ساخته شده سال‌های اخیر در سوادکوه اشاره کرد و گفت: فیلم «ماه قرمز» به کارگردانی سعید ابراهیم‌فر، فیلم «خرس» ساخته خسرو معصومی، فیلم «به رنگ ارغوان» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا و فیلم در حال ساخت «پایتخت 2» به کارگردانی سیروس مقدم برخی از فیلم‌هایی است که شاهد حضور عوامل آن در سوادکوه بوده‌ایم.

قاسم‌نژاد از مسئولان شهرستانی و استانی خواست تا در ارتباط با تأسیس شهرک سینمایی و تلویزیونی پیگیری و رایزنی‌های ملی و استانی انجام دهند.