(محمد قاسم نژاد)

مربیان کشتی شهرستانی دیده نمی‌شوندکامین ملکی با اشاره به فشردگی و بی‌برنامگی لیگ برتر کشتی امسال گفت: مشخص نبودن تیم‌های لیگ برتر تا نزدیک به روز آغاز لیگ و انصراف تیم‌های مختلف از لیگ و تفاوت عمیق مالی بین تیم‌ها را در این مسابقات مشاهده کردیم.

مربی تیم صدرای زیرآب در لیگ برتر کشتی امسال با تأکید بر این‌که لازمه مربیگری، دارا بودن عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی نیست، بلکه مربی موفق کشتی باید درک کشتی و خصلت پهلوانی داشته باشد، افزود: به مربیان زحمتکش مازندران توجه لازم نمی‌شود و برای اعزام به مسابقات مختلف هم توجهی به مربیان شهرستانی نمی‌شود و افرادی را که خودشان می‌شناسند را معرفی و اعزام می‌کنند.

وی با بیان این‌که مازندران قطب کشتی ایران است، یادآور شد: تماشاگران مازندرانی با اشتیاق در میدان‌های کشتی حضور دارند و پیگیر مسابقات کشتی هستند.

ملکی با اشاره به انتقادات مختلف فنی در طول مسابقات امسال گفت: از لحاظ فنی به تماشاگران حق نمی‌دهم و برخی از تیم‌ها برنامه‌ریزی‌های خاصی را برای تماشاگران خود تدارک دیده بودند.

این مربی باسابقه کشتی سوادکوه به مدیریت باشگاه صدرا اشاره کرد و یادآور شد: قبادیان تلاش گسترده‌ای برای ورزش سوادکوه انجام داده است که مورد حمایت مسئولان شهرستانی هم قرار نگرفته است و در این عرصه تنها بوده است.

وی با اشاره به این‌که باشگاه صدرا از معدود باشگاه‌های خصوصی بوده است که در لیگ دسته اول، لیگ برتر و جام حذفی کشتی حضور داشته است، گفت: مدیر عامل باشگاه صدرا، مشاوران خوبی را در کنار خود ندارد بلکه باید از کشتی بلدهای شهر استفاده کند.

مربی تیم صدرای زیرآب در لیگ برتر کشتی، وضعیت کشتی زیرآب را مناسب توصیف کرد و افزود: کشتی زیرآب دارای جوانان مستعدی است که با مشکلات اقتصادی و مشکلات موجود در برنامه‌های ورزشی مواجه هستند.

ملکی به حضور مربیان و کشتی‌گیران برتر در شهر زیرآب اشاره کرد و یادآور شد: حضور مربیان فعالی همانند عقیل حیدری، صمد نژادی و کشتی‌گیران مستعد و دارای عنوان این شهر بیانگر توانمندی‌های ورزشی این شهر است.

این پیشکسوت کشتی شهر زیرآب خواستار توجه کشتی‌گیران به تمرینات مربیان سازنده شد و گفت: تغییر محل و شیوه تمرین سبب ایجاد مشکل در ساختار این کشتی‌گیران می‌شود.