(محمد قاسم نژاد)

مصاحبه هنری ( محمد قاسم نژاد) با خبرگزاری فارس/22/1/91


نویسنده و کارگردان مازندرانی:
گروه‌های نمایش سوادکوه به حمایت بیشتری نیاز دارند

خبرگزاری فارس: نویسنده، کارگردان و بازیگر گروه نمایش نقش‌آفرین سوادکوه با تاکید بر نقش نمایش در بیان حقیقت، گفت: باید از فعالیت گروه‌های نمایش به صورت‌عمیق‌تری حمایت شود.

خبرگزاری فارس: گروه‌های نمایش سوادکوه به حمایت بیشتری نیاز دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، محمد قاسم‌نژاد ظهر امروز در جلسه فعالیت‌های گروه‌های نمایش شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه نمایش یکی از وجوه هنر برای بیان حقیقت است، گفت: فعالیت‌های گروهای نمایش باید با همکاری ادارات ارشاد به صورت عمیق‌تری مورد حمایت قرار گیرد.

نویسنده و کارگردان و بازیگر گروه نمایش نقش‌آفرین سوادکوه خاطرنشان کرد: فعالیت گروه نمایش نقش‌آفرین سوادکوه به نزدیک 20 سال می‌رسد که برگزاری برنامه‌های مختلف در اعیاد، شهادت‌ها، مناسبت‌های مختلف برای ادارات و نهادها و نیز به صورت مناسبتی برگزار کرده است.

وی به برگزاری برنامه‌های مختلف این گروه نمایشی در طول سال اشاره کرد و گفت: در دوران فعالیت این گروه، شاهد برگزاری حداقل 10 برنامه در طول هر سال بوده‌ایم.

قاسم نژاد به برنامه‌ریزی گروه نمایش نقش‌آفرین در سال 91 اشاره کرد و گفت: در طول سال 91 تعداد 9 موضوع برای فعالیت نمایشی در نظر گرفته‌ایم.

این فعال فرهنگی سوادکوه به برخی از برنامه‌های این گروه نمایش اشاره کرد و بیان داشت: جنگ شادی برای روز مادر، مبعث حضرت رسول، عید فطر، عید غدیر و دهه فجر از برنامه‌ریزی‌های ماست.

وی به بررسی و تحلیل پیدایش تعزیه در ماه محرم اشاره کرد و گفت: تحلیل موضوع‌های مختلف از زاویه نمایش و هنر نیز می‌تواند راهگشای تنویر افکار مخاطبان باشد.

قاسم نژاد از برآورد هزینه برنامه‌های سال جاری خبر داد و گفت: بیش از 150 میلیون ریال برای برنامه‌ریزی‌های نمایشی گروه نقش‌آفرین در نظر گرفته شده است و برای دستیابی به این اهداف، حمایت و پشتیبانی ادارات و نهادهای مختلف را نیاز داریم.